IPECafe

GDN Sahada Projesi Yıldız Takımları Başvurusu Başladı

EMPower’ın desteği ile “GDN Sahada” Projesi başlıyor! 10 ilde gerçekleşecek eğitici eğitimleriyle gönüllü gençlerden oluşacak Yıldız Takımları, illerinde Gelecek Daha Net’in yaygınlaştırılması için çeşitli görevler gerçekleştirecekler. 

“Yıldız Takımlarını Oluşturma” eğitimleri 2016 Ağustos ve 2017 Ocak ayları arasında, 10* ilde 2 tam gün şeklinde gerçekleşecektir. Gençlik sorunlarının farkında olan, çözümün bir parçası olmak isteyen, teknolojiye ve iletişime ilgisi olan, akranları için çevresini harekete geçirmeye istekli 17-22 yaş arasındaki liseli ve üniversiteli gençler eğitim programına ücretsiz katılabilirler.

GDN Sahada Projesi’nin Yıldız Takımlarını Oluşturacak Gençlerden; kendi yaşadıkları şehirlerde diğer gençlere, okullara ve yetişkin gönüllülere ulaşarak GDN’yi tanıtmaları, ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda videolar çekmeleri, blog yazıları hazırlamaları ve etkinlikler organize etmeleri bekleniyor.
 
Eğitimlerde gençlere, gönüllülük, ekip çalışması, organizasyon becerileri, kendini ifade etme ve sorun çözümü, sosyal medya araçları kullanımı gibi konularda güçlendirici içerikler sunulacaktır.
 
 
 
Eğitime başvuran gönüllüler; 

Hafta sonu yapılacak, 2 tam günlük eğitimin tamamına katılmayı ve 1 yıl boyunca projenin devamlılığı ve yaygınlaşması için gönüllülük yapmayı taahhüt ederler.

Eğitimlere proje hedefindeki 10 ilden katılımcılar kabul edilecektir.

*İller: Adana- Bursa- Erzurum- Gaziantep – Van

 

Tarihi belli olan iller:

Eskişehir Eğitim Tarihi: 26-27 Kasım

26-27 Kasım Tepebaşı Gençlik Merkezi‘yle

3-4 Aralık Adana

17-18 Aralık Kayseri Erciyes Üniveristesi Sosyal Girişimcilik Kulübü’yle

24-25 Aralık Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi‘yle eğitimler gerçekleştirilecektir. 

Bu Fırsat Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak ve Başvuru Yapmak İçin TIKLAYIN!

Bu Fırsatı Yayınlayan:


Post your comments

FIRSAT TWEETLERİ

FIRSAT PAYLAŞIMLARI