IPECafe

Çevreci Madencilik Platformu madencilikcevre.com Yayında !

Dünyada ve ülkemizde madencilik sektörünün hep doğa karşıtı olduğunu düşünürken, yaşadığımız bu dünyada çoğu araç ve gereçlerin ham maddesinin madenler olduğunu unutuyoruz. Madencilik ve Çevre kavramlarını hep zıt kavramlar olarak algıladık. Ama 21. yüzyılla birlikte değişen ve gelişen dünyada madencilik sektörüde artık doğaya saygılı işletme yöntemleri ile ekolojik hayata olumsuz etkisi olmamaktadır. Bu yöntemin adı da Çevreci Madencilik.

Ülkemizde de, çevreci madencilik kavramının gelişmesi ve uygulanabilir düzeye gelmesi adına kurulmuş olan bu platformda, artık kamuoyunun asılsız, politik ve asparagas haberlerinden ziyade objektif ve birinci ağızdan bilgilerin yer alacağı bir platformdur madencilikcevre.com sitesi.

Bu web sitesi sayesinde, madencilik, HES, yol ve baraj yapımı gibi faaliyetlerden dolayı öncelikle o bölgede yaşamı zorlaşmış, çeşitli problemlerin çözümü için sesini duyuramamış vatandaşların başvuru yeri olacaktır. Böylece çevreye ve bölge insanına karşı duyarsız davranış sergileyen firmaların faaliyetlerine yer verilerek ilgili kamu birimlerince, STK temsilcilerince durum paylaşılarak çözüm bulma yoluna gidilmesi hedeflenmektedir.

Bu web sitesi sadece olumsuz haberleri değil, doğaya saygılı, çevreci madencilik anlayışını düstur edinmiş çevreci madencilik yöntemlerini kullanan güzel faaliyetleri de paylaşarak sektöre örnek olması planlanmaktadır.

Daha fazla bilgi ve haber girişi yapmak için lütfen internet sitesini ziyaret ediniz.

www.madencilikcevre.com

Bu Fırsatı Yayınlayan:


Post your comments

FIRSAT TWEETLERİ

FIRSAT PAYLAŞIMLARI